• box
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi Przybora
Jeremi PrzyboraJeremi PrzyboraJeremi PrzyboraJeremi PrzyboraJeremi PrzyboraJeremi Przybora
Stacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi Przybora
Wechikuł CzasuWechikuł Czasu
Plakaty Stacja KutnoPlakaty Stacja Kutno
Plakaty Stacja Kutno
Jeremi Przybora


Wechikuł Czasu
Wechikuł Czasu
Patronat Honorowy


Partnerzy

Patronat medialnySponsorzyJeremi Przybora
szerokosc
Stacja Kutno do oglądania!!!
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2010/01/26 17:30

Miło mi powiadomić, że na na Naszej stronie pojawiły się nagrania video (czasami dość obszerne!) prezentujące uczestników i koncerty Stacji Kutno.
Zachęcamy do ich obejrzenia!
Dla jednych będą to miłe wspomnienia, a dla innych niech będą one zachętą, by przyjechać do Kutna w listopadzie 2010 roku na VI edycję festiwalu.

Wyhikuł czasu z 2009, 2008 i 2007 zawiera filmowe wspomnienia z Kutna!
Zapraszam - Krzysztof Ryzlak
 
Laureaci V Stacji Kutno
autor: KDK,       publikacja: 2009/11/23 21:32
Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury poznaliśmy na koncercie galowym V Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory laureatów tegorocznej Stacji Kutno. 

Jury w składzie: Ewa Konstancja Bułhak – aktorka śpiewająca, wykładowca śpiewu na Akademii Teatralnej w Warszawie, Joanna Trzepiecińska – aktorka Teatru Studio w Warszawie, wokalistka, Bogdan Hołownia – muzyk, pianista, pedagog, Magda Ptaszyńska – muzyk i wokalistka i Darek Sikorski – aktor i reżyser po wysłuchaniu 26 utworów zaprezentowanych przez 13 wykonawców postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:
I Wyróżnienie w wysokości 750 zł za wykonanie utworów „Dla ciebie jestem
sobą” i „Embarras”  Małgorzata Nakonieczna z Kielc
II Wyróżnienie w wysokości 750 zł za wykonanie utworów „O mamo, jaki pan
śliczny” i „Ballada jarzynowa” Zespół Wokalny „Bingo” z Kutna.
Wyróżnienie pozaregulaminowe – telefon komórkowy ufundowany przez PHU Dariusz Rafał Przyłoga i książkę „Piosenki prawie wszystkie" Jeremiego Przybory ufundowaną przez KDK za piosenki „Kaziu zakochaj się” i „Wesoły deszczyk” dla Kamili Banasiak z Kutna.
Trzy wyróżnienia dla akompaniatorów przyznane przez Bogdana Hołownię dla: Grzegorza Urbana, Piotra Dąbrowskiego i Marka Czmochowskiego.[...]
 
Koncert konkursowy za nami
autor: KDK,       publikacja: 2009/11/22 11:39
Wczoraj odbył się w Kutnowskim Domu Kultury koncert konkursowy V Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory "Stacja Kutno" pt. Piosenki Jeremiego Przybory. Obejrzeliśmy ciekawy program telewizyjny i na pewno nikomu nie przyszło do głowy aby zmienić kanał.

Wysłuchaliśmy trzynastu podmiotów wykonawczych i siedzące na widowni jury w składzie: Joanna Trzepiecińska, Ewa Konstancja Bułhak, Magdalena Ptaszyńska, Bogdan Hołownia i Darek Sikorski na pewno miało trudne zadanie, podobnie jak publiczność głosująca na swoich ulubieńców. Wkrótce galeria zdjęć i film. fot.Ola Rzadkiewicz [...]
 
Od dziś zapraszamy na V Stację Kutno!
autor: KDK,       publikacja: 2009/11/19 16:59
Dziś 19 listopada o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym w Kutnie otwarcie wystawy „Jak zatrzymać chwile te”. Jest to wystawa okolicznościowa poświęcona twórczości Jeremiego Przybory.  Wystawa czynna do 23 listopada. Wstęp - wejściówki, zaproszenia i bilety „Stacji Kutno”. Natomiast w Kutnowskim Domu Kultury o 18.40 Otwarcie wystawy fotograficznej pt." Kolej -następny przystanek"  przygotowanej przez fotoKutno i pokaz programu „Telefon zaufania” w wykonaniu Hanny Banaszak. Na te wydarzenia wstęp wolny.

Cieszy mnie niezmiernie fakt, że biletów na koncert galowy zostało niewiele w kasie KDK i wejściówek na koncert konkursowy "Piosenki Mistrza Jeremiego" w sobotę również. Tak więc Ci, którzy decyzję o pójściu na główne koncerty jubileuszowej "Stacji Kutno" odłożyli na ostatnią chwilę, niech się spieszą do kasy Kutnowskiego Domu Kultury.
- mówi Krzysztof Ryzlak koordynator imprezy. - W tym roku impreza odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego i Prezydenta Miasta Kutna oraz po raz pierwszy pod patronatem rodzinnym Kota Przybory. Zapraszam serdecznie już dziś na dwie wystawy i pokaz programu "Telefon zaufania."[...]
 
Koncert Ach Panie Panowie - bilety dostępne w kasie KDK
autor: KDK,       publikacja: 2009/11/10 20:45
 
Kutnowski Dom Kultury zaprasza 22 listopada o godz. 18.00 na Koncert Galowy V „Stacji Kutno” pt. „Ach Panie Panowie”. Bilety już w kasie KDK w cenie 25 zł.

W koncercie udział biorą: Olga Bończyk, Anna Guzik, Janusz Tylman, Robert Kudelski, Barbara Dominiak (laureatka I miejsca „SK” z 2008r.), laureaci tegorocznej edycji Konkursu oraz goście Joanna Trzepiecińska i Bogdan Hołownia z piosenkami Przybory i Wasowskiego.

Goście I części – Projekt Teatr Warszawa

Anna Guzik – Absolwentka wydziału aktorskiego PWST we Wrocławiu. Zadebiutowała na deskach Teatru Polskiego w Bielsku-Białej rolą Matty w "Czyż nie dobija się koni?". Za tę rolę oraz za rolę Marie w "Wieczorze kawalerskim" w reż. Z. Wardejna otrzymała w 2000 roku Laur Dembowskiego-nagrodę ZASP-u za debiut sceniczny. [...]
 
Wokaliści zakwalifikowani do V Stacji Kutno
autor: KDK,       publikacja: 2009/10/29 22:27
Protokół  „STACJA KUTNO”  V Ogólnopolski Konkursu Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory
Kutnowski Dom Kultury, 29 października 2009r.

Komisja kwalifikacyjna w składzie:
Małgorzata Musiałowska – muzyk, dyrektor PSM I i II stopnia w Kutnie
Teresa Mosingiewicz – dyrektor KDK
Cezary Górczyński – muzyk, członek Regionalnego Towarzystwa Muzycznego w Kutnie
Krzysztof Ryzlak – organizator „Stacji Kutno”
po przesłuchaniu nagrań 31 wykonawców zgłoszonych do V „Stacji Kutno” postanowiło zakwalifikować do konkursu głównego następujących wykonawców:
1.Aleksandra Borak , 17 lat, Stargard Szczeciński
2.Paulina Brzozowska, lat 20, Warszawa
Akompaniament: Piotr Dąbrowski – fortepian
3.Łukasz Gocławski, 16 lat, Trzcianka
4.Adrianna Kaźmierczak, 20 lat, Kutno/Łódź[...]
 
Program V Stacji Kutno 19-22 listopada 2009
autor: KDK,       publikacja: 2009/10/28 23:14
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na V Ogólnopolski Konkurs Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory "Stacja Kutno" . W tym roku w programie wystawy, filmy, koncerty oraz gwiazdy sceny i ekranu. Przeczytajcie Państwo sami.

19 listopada 2009 (czwartek)
Muzeum Regionalne w Kutnie

Godz. 18. 00 – „Jak zatrzymać chwile te” – otwarcie wystawy okolicznościowej poświęconej twórczości Jeremiego Przybory.
Wystawa czynna do 23 listopada.
Wstęp - wejściówki, zaproszenia i bilety „Stacji Kutno”.

Kutnowski Dom Kultury
Godz. 18. 40 – Otwarcie wystawy fotograficznej pt." Kolej -następny przystanek"  przygotowanej przez fotoKutno – Galeria Domowa KDK
Godz. 19. 00 – Pokaz programu „Telefon zaufania” w wykonaniu Hanny Banaszak – sala kameralna KDK Wstęp wolny.

20 listopada 2009 (piątek)

Kutnowski Dom Kultury
Godz. 19.00 – Prezentacja filmu „Ewa chce spać” z dialogami Jeremiego Przybory – sala kameralna KDK. Wstęp wolny.[...]
 
Sponsorzy i patroni medialni V Stacji Kutno
autor: KDK,       publikacja: 2009/11/10 20:46


[...]
 
Regulamin: STACJA KUTNO V Ogólnopolski Konkurs Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory
autor: KDK,       publikacja: 2009/10/22 19:40
Zapraszam do zapoznania się z regulaminem V Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory "Stacja Kutno". Tym razem uczestnicy z Kutna zgłaszają swój udział do końca września poprzez przekazanie nam wypełnionej karty zgłoszenia, nie trzeba przesyłać nagrań. Potem prawdopodobnie 16 października odbędą się w formie koncertu przesłuchania kutnowskich uczestników. Jury wybierze do 2 wykonawców, którzy będą reprezentować Kutno w finale ogólnopolskim, który odbędzie się pod koniec listopada tego roku. - mówi Krzysztof Ryzlak koordynator imprezy.


„STACJA KUTNO” V Ogólnopolski Konkurs Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego  Jeremiego Przybory Patronat rodzinny – Kot Przybora
Patronat Honorowy – Zbigniew Burzyński Prezydent Miasta Kutna, Marszałek Województwa Łódzkiego
[...]
 
Resume V Stacji Kutno
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2009/11/25 19:23
Kutnowski Dom Kultury
Wraz z ostatnimi dźwiękami utworu „Już czas na sen” granymi przez Bogdana Hołownię V „Stacja Kutno” przeszła już do historii.

Za nami cztery dni intensywnej pracy, muzycznych przeżyć i artystycznych wrażeń. Bez wątpienia piąta edycja Stacji była wydarzeniem artystycznym nie tylko na miarę naszego miasta. Należy ją także zaliczyć do najbardziej udanych i obfitujących w różnorodne zdarzenia imprez KDK.

Zaczęliśmy we czwartek w Hotelu „Stacja Kutno”, całodziennymi warsztatami wokalnymi prowadzonymi przez Aleksandrę Wiwałę. Ola wraz z 15 uczestnikami z całej Polski zakwalifikowanymi do Konkursu, przygotowała dwie piosenki do Koncertu Galowego – „Piosenka jest dobra na wszystko” i „Pa! Pa! Pa!”. Uczestnicy chwalili także stronę warsztatową zajęć prowadzonych przez Olę. Poznali nowe ćwiczenia oddechowe i rozśpiewujące, które przydadzą się im w późniejszych działaniach.[...]
 
Protokoły
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2010/07/14 16:04
Protokół z obrad jury „STACJA KUTNO”
V Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory
Kutnowski Dom Kultury, 19 – 22 listopada 2009r.
Dnia 21 listopada 2009r. odbyły się w Kutnowskim Domu Kultury przesłuchania Konkursu zatytułowanego „Piosenki Mistrza Jeremiego” w ramach „Stacji Kutno”.
[...]
 
Film Warsztaty z Zapendowską
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2010/01/24 17:12
 
Koncert konkursowy cz.1
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2010/01/24 17:22

 
Koncert konkursowy cz.2
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2010/01/26 16:41

 
Koncert konkursowy cz.3
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2010/01/26 16:44

 
Koncert konkursowy cz.4
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2010/01/26 16:45

 
Koncert konkursowy cz.5
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2010/01/26 16:51

 
Koncert konkursowy cz.6
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2010/01/26 16:46

 
Koncert konkursowy cz.7
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2010/01/26 17:02

 
Koncert konkursowy cz.8
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2010/01/26 17:03

 
Koncert konkursowy cz.9
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2010/01/26 17:05

 
Koncert konkursowy cz.10
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2010/01/26 17:05

 
Koncert konkursowy cz.11
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2010/01/26 17:06

 
Koncert konkursowy cz.12
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2010/02/03 14:44

 
Koncert konkursowy cz.13
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2010/02/03 14:45

 
Otwarcie wystawy w Muzeum Regionalnym
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2010/01/24 17:15

 
Portale o V Stacji Kutno
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2009/11/25 19:47
 
Wokaliści zakwalifikowani do V Stacji Kutno
autor: KDK,       publikacja: 2009/10/29 22:28
Kutnowski Dom Kultury
Protokół  „STACJA KUTNO”  V Ogólnopolski Konkursu Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory
Kutnowski Dom Kultury, 29 października 2009r.

Komisja kwalifikacyjna w składzie:
Małgorzata Musiałowska – muzyk, dyrektor PSM I i II stopnia w Kutnie
Teresa Mosingiewicz – dyrektor KDK
Cezary Górczyński – muzyk, członek Regionalnego Towarzystwa Muzycznego w Kutnie
Krzysztof Ryzlak – organizator „Stacji Kutno”
po przesłuchaniu nagrań 31 wykonawców zgłoszonych do V „Stacji Kutno” postanowiło zakwalifikować do konkursu głównego następujących wykonawców

1.Aleksandra Borak , 17 lat, Stargard Szczeciński
ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie gitary. Uczęszcza do elitarnego  Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie. Od kilku lat uprawia taniec  nowoczesny, jeździ na nartach jak błyskawica, a śpiew jest jej wielką  pasją, której oddaje się w czasie kiedy nie rozwiązuje zadań z matematyki czy  fizyki.
Repertuar:
„Na całej połaci śnieg”, aranżacja: Paweł Woźniak i Jarosław Piątkowski
„Nie budźcie mnie” [...]
 
Pierwsze przesłuchania do Stacji Kutno
autor: KDK,       publikacja: 2009/10/22 20:05
Kutnowski Dom Kultury
17 października br. w Kutnowskim Domu Kultury odbyły się publiczne przesłuchania do V Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory „Stacja Kutno”. Przesłuchania prowadziły: Magda i Alicja Komur.

Jury w składzie: Magdalena Ptaszyńska, Małgorzata Szatkowska i Darek Sikorski oceniało: Ewelinę Stankiewicz w piosenkach „W czasie deszczu dzieci się nudzą” „Bo we mnie jest seks”, Joannę Jezierską - „Panienka z temperamentem”, „To się zdarza”, Zespół wokalny „BINGO” - „O, mamo, jaki pan śliczny”, „Ballada jarzynowa”, Dawida Jankowskiego „Puk, puk, puk", .„Zmierzch”, Kamilę Banasiak-  „Kaziu, zakochaj się”, „Wesoły deszczyk”, Krzysztofa Bździela - „Pod Twoim oknem”, „Wesołe jest życie staruszka”.

W konkursie Kutno reprezentować będą: Kamila Banasiak (na zdjęciu) Zespół wokalny BINGO (Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie) oraz Ewelina Stankiewicz.[...]
 
Program
autor: KDK,       publikacja: 2009/10/28 23:38
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na V Ogólnopolski Konkurs Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory "Stacja Kutno" . W tym roku w programie wystawy, filmy, koncerty oraz gwiazdy sceny i ekranu. Przeczytajcie Państwo sami.

19 listopada 2009 (czwartek)
Muzeum Regionalne w Kutnie

Godz. 18. 00 – „Jak zatrzymać chwile te” – otwarcie wystawy okolicznościowej poświęconej twórczości Jeremiego Przybory.
Wystawa czynna do 23 listopada.
Wstęp - wejściówki, zaproszenia i bilety „Stacji Kutno”.

Kutnowski Dom Kultury
Godz. 18. 40 – Otwarcie wystawy fotograficznej pt." Kolej -następny przystanek"  przygotowanej przez fotoKutno – Galeria Domowa KDK
Godz. 19. 00 – Pokaz programu „Telefon zaufania” w wykonaniu Hanny Banaszak – sala kameralna KDK Wstęp wolny.

20 listopada 2009 (piątek)

Kutnowski Dom Kultury
Godz. 19.00 – Prezentacja filmu „Ewa chce spać” z dialogami Jeremiego Przybory – sala kameralna KDK. Wstęp wolny.[...]
 
Przybora
Newsletter Jeremiego Przybory
Newsletter Jeremiego Przybory
Krótko o festilwlu:

Cały czas pracujemy nad naszym „rozśpiewanym dzieckiem”. Chcemy zapraszać do Domu Kultury i naszego miasta jak najwięcej utalentowanych ludzi. Chcemy, aby śpiewali oni dla nas te piękne piosenki i abyśmy MY wszyscy, dzięki muzyce, odbyli „daleką podróż w nieznane”.
Newsletter Jeremiego Przybory

Newsletter Jeremiego Przybory
Newsletter Jeremiego Przybory
 
 
Newsletter Jeremiego Przybory
kotnakt
ul. Żółkiewskiego 4
99-302 Kutno
tel/fax: (0 24) 254 21 37

internet: www.stacjakutno.art.pl
email: festiwalstacjakutno@gmail.com
mapa strony

zapraszamy do galeriizapraszamy do galeriizapraszamy do galerii
 
Stacja Kutno - Jeremi Przybora
Kutnowski Dom Kultury, ul. Żółkiewskiego 4
tel./fax 24 254 21 37; e-mail: festiwalstacjakutno@gmail.com
Strona wykonana przez firmę Netstar
Stacja Kutno - Jeremi Przybora