• box
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi Przybora
Jeremi PrzyboraJeremi PrzyboraJeremi PrzyboraJeremi PrzyboraJeremi PrzyboraJeremi Przybora
Stacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi Przybora
Wechikuł CzasuWechikuł Czasu
Plakaty Stacja KutnoPlakaty Stacja Kutno
Plakaty Stacja Kutno
Jeremi Przybora


Wechikuł Czasu
Wechikuł Czasu
Patronat Honorowy


Partnerzy

Patronat medialnySponsorzyJeremi Przybora
szerokosc
Wyniki 17. "Stacji Kutno"
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2021/11/22 00:06
Za nami pełen emocji weekend! Pełen muzyki i emocji. Jak zaznaczyło jury tegorocznego konkursu poziom prezentacji konkursowych był bardzo wysoki.
Tym bardziej spieszymy, aby podzielić się ze światem wynikami i gustami jury i innych fundatorów nagród i wyróżnień!


Protokół z obrad jury „STACJA KUTNO” 17. Ogólnopolskiego Festiwalu Jeremiego Przybory Kutnowski Dom Kultury, 17 – 21 listopada 2021r.

Dnia 20 listopada 2021r. odbyły się w Kutnowskim Domu Kultury przesłuchania Konkursu zatytułowanego „Piosenki Mistrza Jeremiego” w ramach „Stacji Kutno”.
Jury w składzie:
1. Magdalena Ptaszyńska – wokalistka, muzyk i pedagog śpiewu
2. Paweł Sztompke – dziennikarz muzyczny Polskiego Radia
3. Bogdan Hołownia – muzyk, kompozytor
4. Darek Sikorski – aktor i reżyser, sekretarz jury
po wysłuchaniu 20 utworów zaprezentowanych przez 10 wykonawców postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

I Wyróżnienie w wysokości 1 500 zł brutto ufundowaną przez ZAiKS, upominki ufundowane przez PHU Przyłoga i KDK za wykonanie utworów „Nie budźcie mnie” i „O, Romeo!” otrzymuje Ida Szebla ze Starego Wielisława.II Wyróżnienie w wysokości 1 500 zł brutto ufundowaną przez P.B.P. TRAKT Bobrzak, Tecław Sp.j., upominki ufundowane przez KDK za wykonanie utworów „Rodzina” i „Prysły zmysły” otrzymuje Voice Ekipa ze Skierniewic.III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 2 500 zł brutto ufundowaną przez Polfarmex SA upominki ufundowane przez Galerię Różaną, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i KDK za piosenki „Jam Król Kreon wspaniały” i „Uśmiechnij się, Polaku!” otrzymuje Klub Szyderców Bis z Poznania.II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 3 500 zł brutto ufundowaną przez ufundowane przez ZAiKS oraz upominki ufundowane przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i KDK za piosenki „Średnie miasta i „SOS” otrzymuje Zespół JPG z Piotrkowa Trybunalskiego.I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł brutto ufundowaną przez MAVEX MAREK MICHALSKI oraz upominki ufundowane przez Galerię Różaną, PHU Przyłoga i KDK za piosenki „Jak zatrzymać chwilę tę” i „Bądź mi tatą” otrzymuje Aleksandra Bogucka z Warszawy.Pozostali uczestnicy: Katarzyna Domalewska, Szymon Piątkowski, Filip Rychcik, Martyna Maciąg otrzymują upominki ufundowane przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i Kutnowski Dom Kultury. Akompaniatorzy Paweł Grzesiuk, Agnieszka Gruczek i Michał Ruksza otrzymują upominki ufundowane przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i Kutnowski Dom Kultury.

Jury zwraca uwagę na wysoki poziom wykonawczy oraz a także na to, że dobór akompaniamentu ma ogromny wpływ na wykonanie i jego odbiór.

Kutno, 21 listopada 2021r. Podpisy jury

Protokół z obrad II jury „STACJA KUTNO” 17. Ogólnopolskiego Festiwalu Jeremiego Przybory Kutnowski Dom Kultury, 17 – 21 listopada 2021r.

Dnia 20 listopada 2021r. odbyły się w Kutnowskim Domu Kultury przesłuchania Konkursu zatytułowanego „Piosenki Mistrza Jeremiego” w ramach „Stacji Kutno”.
Jury w osobie:
Bogdana Hołowni po przesłuchaniu 10 wykonawców w imieniu fundatora Nagrodę Prezydenta Miasta Kutna Pana Zbigniewa Burzyńskiego – o wartości 2 500 zł brutto, oraz upominki ufundowane przez Kutnowski Dom Kultury otrzymują Maja Koterba i Paweł Grzesiuk z Warszawy za piosenki „Nie pamiętam” i „Portugalczyk Osculati”.* * *
Nagrodę przyznaną przez Rodzinę Przyborów (Annę i Konstantego) w tym roku otrzymuje („Z dużym ukłonem dla świetnej muzycznej współpracy wokalistki i akompaniatora i zachęta, aby dalej ze sobą występowali”) Maja Koterba i Paweł Grzesiuk z Warszawy za piosenki „Nie pamiętam” i „Portugalczyk Osculati”.
Nagrodą jest możliwość nagrania w profesjonalnym studio własnego materiału muzycznego i wydanie płyty CD.
Podpisy Anna i Konstanty Przyborowie
Kutno, 21 listopada 2021r.

* * *
Protokół z przeliczenia głosów w głosowaniu Nagroda Publiczności
w Koncercie Konkursowym „STACJA KUTNO”
17. Ogólnopolskiego Festiwalu Jeremiego Przybory
Kutnowski Dom Kultury, 17 – 21 listopada 2021r.

Dnia 20 listopada 2021r. odbyły się w Kutnowskim Domu Kultury przesłuchania Konkursu zatytułowanego „Piosenki Mistrza Jeremiego” w ramach „Stacji Kutno”.
Komisja licząca głosy w składzie: 1. Magdalena Mitlas-Kostrzewa 2. Anna Jasińska 3. Dominika Staniszewska
po przeliczeniu wszystkich Kuponów Konkursowych stwierdza, że w głosowaniu oddano 179 głosów, w tym 6 nieważnych.
Nagrodę Publiczności o wartości 1 000 zł brutto ufundowaną przez RosaĆwik oraz upominki ufundowane przez Hurt-Pap, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i KDK oraz największą ilość głosów otrzymuje Szymon Piątkowski ze Świecia za piosenki „Ballada Jarzynowa” i „Herbatka”.* * *
Dodatkowe wyróżnienie: bon wartości 1 000 zł na sadzonki róż ufundowane przez Pana Tadeusza Pałkę właściciela firmy „RÓZE Pałka” z Końskowoli, otrzymuje Katarzyna Domalewska z Warszawy.* * *
Nagroda ufundowana przez Dominikę Barabas – wokalistkę, kompozytorkę i laureatkę Stacji Kutno, przyznawana w tym roku po raz drugi, otrzymuje basista Paweł Grzesiuk z Warszawy.
Nagrodą jest kwalifikacja do finałowej czwórki wiosennej edycji MiNi Songwriting Camp ZAiKS 2022.

Podpis Dominika Barabas Kutno, 20 listopada 2021r. 

* * *
Prezes Fundacji Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie – Mateusz Marchewka, nominuje do 58. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2022r. Aleksandrę Bogucką z Warszawy.
Podpisy Mateusz Marchewka Dyrektor Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie Kutno, 21 listopada 2021r.

FOTO ADAM PIETRUSIAK 
Koncert Galowy 17. Stacji Kutno
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2021/11/21 23:39

 
Ogłaszamy 17. STACJĘ KUTNO
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2021/07/02 15:53
Uwaga! drobna zmiana w Regulaminie dotycząca
II i III etapu konkursu!

„STACJA KUTNO” 17. Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory
Prezydent Miasta Kutna
Patronat Rodziny Przyborów


Liczymy, że sytuacja w drugiej połowie roku 2021 pozwoli przeprowadzić nasz Konkurs w zaplanowanych poniżej ramach Regulaminu.
Jeśli nie… będziemy reagować na bieżąco.

A teraz jest mi niezmiernie miło zaprosić Wszystkich miłośników i pasjonatów dobrej piosenki do wzięcia udziału w „Stacji Kutno”!

R E G U L A M I N

1. Organizator: Kutnowski Dom Kultury Dyrektor – mgr Radosław Rojewski
ul. Żółkiewskiego 4
99-302 Kutno,
tel.fax. (024) 254-21-37
www.stacjakutno.art.pl, e-mail: festiwalstacjakutno@gmail.com
2. Odpowiedzialny za projekt: Krzysztof Ryzlak,
tel. kontaktowy: 605 220 329 [...]

 
X Konkurs Plastyczny w ramach Stacji Kutno
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2021/08/06 00:24
„Ilustracja nie powinna powtarzać tego, co powiedział pisarz, lecz w sposób twórczy uzupełniać jego słowa i przedłużać działanie tekstu. Wynika stąd nieodparcie pierwszy wniosek: nierozerwalność ilustracji z tekstem, który powinien być artyście w całości znany i zgodnie z intencjami autora przez niego skomentowany (...)ilustracja winna być inspirowana przez autorskie słowo. Rycina postępuje za tekstem, a nie może zdominować ani zająć w książce miejsce niezależne, poddana jedynie rygorom własnej sztuki.”, napisał K.Głombiowski w pracy „Książka w procesie komunikacji społecznej”.
Tego idealnego połączenia i indywidualności wypowiedzi twórczej szukamy zapraszając Państwa do udziału w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory, który od lat nierozerwalnie towarzyszy „Stacji Kutno” Festiwalowi Jeremiego Przybory.
Słuchajcie piosenek Mistrza, inspirujcie się ich dowcipem, liryką i nostalgią. Czerpcie z nich natchnienie i przelewajcie na papier!

Kutnowski Dom Kultury ogłasza X edycję Ogólnopolskiego Konkursu na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory.
1. Organizatorem konkursu jest: Kutnowski Dom Kultury, ul. Żółkiewskiego 4, 99-302 Kutno; Tel/fax 24 254-21-37, mail kontaktowy:agnieszkadabrowska@kdk.net.pl, plastycznystacja@gmail.com
2. Konkurs kierowany jest przede wszystkim do artystów plastyków, uczniów, studentów i absolwentów: liceów plastycznych, Akademii Sztuk Pięknych ale także do osób zajmujących się plastyką nie zawodowo. Konkurs nie jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. [...]
 
Przystanek I 17. Stacji Kutno
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2021/09/16 15:28

 
Przystanek IIa 17. Stacji Kutno
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2021/10/21 00:52

 
Przystanek II 17. Stacji Kutno
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2021/10/21 00:54

 
Tak wygląda program 17. Stacji Kutno!
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2021/11/04 00:24

 
Finaliści 17. Stacji Kutno
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2021/11/05 15:41
Kochani! Szanowni! Drodzy!
Oto Złota Dziesiątka tegorocznej edycji naszego Festiwalu, wyłoniona spośród 42 zgłoszeń.
Wszystkim, którzy zechcieli podzielić się z nami swoim talentem i umiejętnościami dziękujemy.
Za finalistów zaś szczególnie trzymamy kciuki!

Układ alfabetyczny laureatów:

ALEKSANDRA BOGUCKA, Warszawa, 30 lat
Jak zatrzymać chwilę tę, muz. Jerzy Wasowski,
Bądź mi tatą,  muz. Jerzy Wasowski,
Akompaniament: Agnieszka Gruczek – fortepian

KATARZYNA DOMALEWSKA, Warszawa, 25 lat 
Panienka z temperamentem, muz. Jerzy Wasowski,
Wesoły deszczyk,  muz. Jerzy Wasowski,

KLUB SZYDERCÓW BIS, Poznań
Jam król Kreon wspaniały, muz. Jerzy Wasowski, aranżacja: Przemek Mazurek
Uśmiechnij się, Polaku!, muz. Jerzy Wasowski
Akompaniament w utworze Uśmiechnij się, Polaku – Michał Ruksza / fortepian

MAJA KOTERBA, Warszawa, 36 lat
Nie pamiętam, muz. Jerzy Wasowski
Portugalczyk Osculati, muz. Jerzy Wasowski
Akompaniament: Paweł Grzesiuk  – gitara basowa

MARTYNA MACIĄG, Złocieniec, 15 lat
W słowach ślad tylko został, muz. Jerzy Wasowski
Stacyjka Zdrój, muz. Jerzy Wasowski
Akompaniament: Patryk Matwiejczuk – fortepian

SZYMON PIĄTKOWSKI, Świecie, 18 lat
Ballada jarzynowa, muz. Jerzy Wasowski
Herbatka, muz. Jerzy Wasowski

FILIP RYCHCIK, Zakroczym, 30 lat
Ostatni zdun, muz. Jerzy Wasowski
Najcichszy tekst, muz. Michel Legrand
Akompaniament: Agnieszka Gruczek – fortepian

IDA SZEBLA, Stary Wielisław, 17 lat
Nie budźcie mnie,  muz. Jerzy Wasowski
O, Romeo!, muz. Jerzy Wasowski

VOICE EKIPA, Skierniewice
Rodzina, muz. Jerzy Wasowski
Prysły zmysły, muz. Jerzy Wasowski

Zespół JPG, Piotrków Trybunalski
SOS, muz. Jerzy Wasowski, aranżacja: Piotr Grzelak
Średnie miasta, muz. Jerzy Wasowski, aranżacja: Piotr Grzelak
Akompaniament: Piotr Grzelak – fortepian, flet poprzeczny, klarnet basowy, klarnet, Justyna Piesik – flet poprzeczny 
III Przystanek/środa
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2021/11/17 20:34

 
V Przystanek / piątek
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2021/11/18 21:57

 
IV Przystanek/czwartek
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2021/11/17 20:36

 
Wyniki X konkursu Plastycznego
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2021/11/19 21:47

Protokół z posiedzenia Jury
X Ogólnopolskiego Konkursu na ilustrację do tekstu
piosenki Jeremiego Przybory -
Honorowego Starosty Kutnowskiego
w ramach 17. "Stacja Kutno" Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory 🎩 organizowanego przez Kutnowski Dom Kultury.

W dniu 8 listopada 2021r. w Kutnowskim Domu Kultury w Kutnie odbyło się rozstrzygnięcie X Ogólnopolskiego Konkursu na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory.
Jury w składzie:
1. Katarzyna Krysiak, historyk sztuki, kurator programowy Galerii Foksal - Przewodnicząca jury
2. Paulina Andryszczak – grafik
3. Krzysztof Ryzlak – kierownik artystyczny Festiwalu Jeremiego Przybory
4. Agnieszka Dąbrowska-Walczak – instruktor ds. plastyki, koordynator Konkursu
po obejrzeniu 36 prac plastycznych zgłoszonych do konkursu przez 15 autorów, niezwykle zróżnicowanych pod względem spojrzenia artystycznego, interpretacji i technik wykonania; dysponując swobodą przydziału miejsc i podziału nagród finansowych, postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

⭐ I Wyróżnienie, dyplom i nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł brutto otrzymuje: JAKUB PYTEL / Więckowice godło: KREON WSPANIAŁY za pracę: ADDIO POMIDORY

⭐ II Wyróżnienie, dyplom i nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł brutto otrzymuje: MONIKA BOBER / Węglewo godło: 101862 za zestaw prac: SPUŚĆ DRABINKĘ, I JAK TU ŻYĆ SAMOTNIE, CHŁOPCY PRZEDWOJENNI

⭐ III Wyróżnienie, dyplom i nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł brutto otrzymuje: MARIA ZDULSKA / Warszawa godło: CZ18! za zestaw prac: UPIORNY TWIST, HERBATKA, LIST NIEORTOGRAFICZNY

Nagrody główne:

🥉 III miejsce, dyplom i nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł brutto otrzymuje: ROBERT SAWA / Żmigród godło: ZCR za pracę: NA RYBY

🥉 III miejsce, dyplom i nagrodę pieniężną w wysokości 1200 zł brutto otrzymuje: EWA KANTORCZYK / Łask godło: EKA21 za zestaw prac: GARDEN PARTY LADY MARTY, HRABIANKA FRYDERYKA, KSIĘŻNA ZAŚCIANKO

🥈 II miejsce, dyplom i nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł brutto otrzymuje: MONIKA SZYMCZYK / Głusko Duże godło: HERBACIARKA za prace: HERBATKA U JEREMIEGO PRZYBORY i DAMY ZE SPISU INWENTARZA

🥇 I miejsce, dyplom i nagrodę pieniężną w wysokości 1800 zł brutto otrzymuje: MONIKA PRZYCHODZEŃ / Warszawa godło: GBGB za zestaw prac: JEŻELI KOCHAĆ, PORTUGALCZYK OSCULATI, PANIENKA Z TEMPERAMENTEM z wyszczególnieniem pracy PANIENKA Z TEMPERAMENTEM.

Wszystkie nagrodzone, wyróżnione oraz wybrane przez jury prace z nadesłanych na konkurs można zobaczyć na wystawie zorganizowanej przez Kutnowski Dom Kultury od dnia 17 listopada 2021. Wszystkie prace nagrodzone i wyróżnione znajdą się w wydawnictwie towarzyszącym Ogólnopolskiemu Festiwalowi Jeremiego Przybory „Stacja Kutno”.

Kutno, 8 listopada 2021r.
 
Przystanek szósty/ Konkurs / sobota
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2021/11/19 21:58


W związku z dużym zainteresowaniem 17. Konkursem na interpretację piosenek Jeremiego Przybory 🎩 "Piosenki Mistrza Jeremiego” oraz faktem, że uczestnicy pochodzą z różnych stron Polski postanowiliśmy przeprowadzić TRANSMISJĘ NA ŻYWO na kanale 🔴 YouTube Kutnowskiego Domu Kultury!
Dołączcie do wydarzenia i ZASUBSKRYBUJCIE nasz kanał już teraz:

https://www.youtube.com/KutnowskiDomKultury 👈
 
Przybora
Newsletter Jeremiego Przybory
Newsletter Jeremiego Przybory
Krótko o festilwlu:

Cały czas pracujemy nad naszym „rozśpiewanym dzieckiem”. Chcemy zapraszać do Domu Kultury i naszego miasta jak najwięcej utalentowanych ludzi. Chcemy, aby śpiewali oni dla nas te piękne piosenki i abyśmy MY wszyscy, dzięki muzyce, odbyli „daleką podróż w nieznane”.
Newsletter Jeremiego Przybory

Newsletter Jeremiego Przybory
Newsletter Jeremiego Przybory
 
 
Newsletter Jeremiego Przybory
kotnakt
ul. Żółkiewskiego 4
99-302 Kutno
tel/fax: (0 24) 254 21 37

internet: www.stacjakutno.art.pl
email: festiwalstacjakutno@gmail.com
mapa strony

zapraszamy do galeriizapraszamy do galeriizapraszamy do galerii
 
Stacja Kutno - Jeremi Przybora
Kutnowski Dom Kultury, ul. Żółkiewskiego 4
tel./fax 24 254 21 37; e-mail: festiwalstacjakutno@gmail.com
Strona wykonana przez firmę Netstar
Stacja Kutno - Jeremi Przybora