• box
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno
Stacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi Przybora
Jeremi PrzyboraJeremi PrzyboraJeremi PrzyboraJeremi PrzyboraJeremi PrzyboraJeremi Przybora
Stacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi PrzyboraStacja Kutno - Jeremi Przybora
Wechikuł Czasu
Jeremi Przybora


Wechikuł CzasuWechikuł Czasu
Plakaty Stacja KutnoPlakaty Stacja Kutno
Plakaty Stacja Kutno
Jeremi Przybora


Wechikuł Czasu
Wechikuł Czasu
Patronat Honorowy


Partnerzy

Patronat medialnySponsorzyJeremi Przybora
szerokosc
Moja przygoda z Jeremim Przyborą - Maciej Dercz
autor: Krzysztof Ryzlak,       publikacja: 2019/11/08 16:07
Moja przygoda z Jeremim Przyborą rozpoczęła się po obejrzeniu Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu bodajże w 1992 r. Mistrz wówczas, podczas rozmowy w Magdą Umer, wspominając swoje przyjemne chwile z przeszłości wyraził zdanie, że wielką radość sprawiło by mu jak by mógł być Starostą Kutnowskim.
    Po jakimś czasie, w roku 1993 – będąc już wówczas przewodniczącym Związku Gmin Regionu Kutnowskiego – przypomniałem sobie o tym programie (prawdopodobnie była w TV wtedy jakaś powtórka tego programu) i wymyśliłem, że ponieważ wówczas nie było jeszcze powiatów to Związek Gmin jako jego nieformalna namiastka może spełnić życzenie Mistrza. Przekonałem przedstawicieli gmin wchodzących w skład zgromadzenia związku gmin, że możliwym jest pod względem prawnym przyznanie Jeremiemu Przyborze tytułu Honorowego Starosty Kutnowskiego. Zleciłem przygotowanie na czerpanym papierze dyplomu w którym Mistrz przez Zgromadzenie Związku Gmin Regionu Kutnowskiego został mianowany Honorowym Starostom Kutnowskim. Aby dokonać aktu wręczenia Mistrzowi tego dyplomu musiałem uzyskać do niego kontakt. Udało mi się po wielu trudach dotrzeć do Magdy Umer, która ustaliła z Mistrzem dogodny dla niego termin (pierwszy z powodu jego choroby musiał być przesunięty) i zorganizowałem wynajęcie sali w Kutnowskim Domu Kultury celem odbycia spotkania z Mistrzem i Magdą Umer. Było to w roku 1995. Podczas spotkania, przy niemal pełnej sali widzów Mistrz otrzymała ode mnie dyplom z tytułem Honorowego Starosty i już jako Honorowy Starosta czytał wybrane przez siebie fragmenty bodajże I części Memuarów, rozmawiał z Magdą Umer, która także zaśpiewała kilka piosenek z repertuaru Starszych Panów.

Po tej przemiłej uroczystości miałem już z Mistrzem osobisty kontakt i miałem też wielką radość kilkakrotnie się z nim osobiście spotkać (najczęściej w kawiarni Literacka przy Starym Mieście ale także w jego mieszkaniu na Starym Mieście i w jego daczy nad Prosną – gdzie mnie w swojej uprzejmości ugościł i przenocował).
Od 1998 r. zaangażowany byłem w Kancelarii Premiera (jako doradca i koordynator prac prawniczych nad reformą) w prace nad reformą administracji publicznej, wynikiem której była restytucja powiatów. Udało mi się wówczas namówić Mistrza do wzięcia udziału w kampanii promocyjnej tej reformy. Wybrałem z tekstów jego piosenek fragmenty dotyczące spraw lokalnych i na płycie promocyjnej użytkownik mógł interaktywnie klikając na zdjęcie Mistrza uzyskać odczytane przez niego a wybrane przez ze mnie fragmenty jego tekstów.

O wadze jaką Mistrz przywiązywał do tytułu Honorowe Starosty Kutnowskie może świadczyć jego osobista wypowiedź zaprezentowana w programie Man do Materny w 1999 r., gdzie Mistrz był tzw. stałym rezydentem. W programie tym na swoje 85 urodziny Mistrz został zapytana przez W. Mana jakie są najważniejsze w jego życiu zdarzenia. Mistrz odpowiedział, że po pierwsze poznanie J. Wasowskiego i stworzenie KSP, jako drugie spotkanie żony Alicji Wohl i bycie z nią a jako trzecie zostanie Honorowym Starostom Kutnowskim.
Maciej Dercz

Przybora
Newsletter Jeremiego Przybory
Newsletter Jeremiego Przybory
Krótko o festilwlu:

Cały czas pracujemy nad naszym „rozśpiewanym dzieckiem”. Chcemy zapraszać do Domu Kultury i naszego miasta jak najwięcej utalentowanych ludzi. Chcemy, aby śpiewali oni dla nas te piękne piosenki i abyśmy MY wszyscy, dzięki muzyce, odbyli „daleką podróż w nieznane”.
Newsletter Jeremiego Przybory

Newsletter Jeremiego Przybory
Newsletter Jeremiego Przybory
 
 
Newsletter Jeremiego Przybory
kotnakt
ul. Żółkiewskiego 4
99-302 Kutno
tel/fax: (0 24) 254 21 37

internet: www.stacjakutno.art.pl
email: festiwalstacjakutno@gmail.com
mapa strony

zapraszamy do galeriizapraszamy do galeriizapraszamy do galerii
 
Stacja Kutno - Jeremi Przybora
Kutnowski Dom Kultury, ul. Żółkiewskiego 4
tel./fax 24 254 21 37; e-mail: festiwalstacjakutno@gmail.com
Strona wykonana przez firmę Netstar
Stacja Kutno - Jeremi Przybora